Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 20
    Dün: 23
    Toplam: 90349

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1762
    Üye: 1
    Toplam: 1763

Şu An Bağlı:
    01 : markedgesture29

FrpWorld.Com :: View topic - Beyond Good & Evil
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Beyond Good & Evil View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 1:31 pm Reply with quoteBack to top

Beyond Good & Evil
    "Jambalaya!"
    Image

İlk çıktığı zamanlarda LEVEL okuduğumu hatırlıyorum. Pek övüyorlardı. Oynayabilecek bir bilgisayarım olmadığı için kahrolmuştum adeta, zaten doğru düzgün pek oyun gördüğüm de yoktu, çok güzeldir herhalde demiştim, o kadar övülünce. Sonra oyunu hayli hayli kaldıracak bir bilgisayarım oldu, fakat bu sefer de oyun çok eskiydi...tabii içimde hep bir ukte olarak kalmıştır. Zaten o zamanlar LEVEL'da okuduğum bütün oyunlar bir uktedir içimde, bunların en başını World of Warcraft çekiyordu ki onu da oynadık çok şükür Very Happy

Eğer bu oyunun hayranıysanız ve şimdiki diyeceğimi duymadıysanız şaşırmaya hazır olun. Çünkü Ubisoft oyunun ikincisinin yakında geleceğini E3'te bildirdi. Hatta bir teaser ve bir tane de oyun içi video hazırlamışlar bile.

Ben de bunun verdiği heyecanla "artık bu oyunu oynamanın vakti geldi de geçiyor bile!" diyerek oturdum bilgisayarımın başına ve başladım oynamaya. Oyun hemen bir dövüşle açılınca "Amaaaaan, yine o saçma sapan aksiyon oyunlarından başka bir şey değil!" diye düşünmüştüm. Hemen ardından gelen mini boss dövüşünden sonra iyice ikna olmuştum ki sandbox tarzında istediğin yere gidebilme özelliği "hadi biraz daha kurcalayayım madem" dedirtti. Sonrasında oyunun aslında hiç de öyle olmadığını anlayınca biraz daha hoşuma gitmeye başladı.

Image

Oyun aslında tam beklediğim gibi çıktı, hatta beklediğimden de iyi diyebilirim. Sağdan soldan fotoğraflar çekip bir yolsuzluğu açığa çıkartacağımızı zaten az çok tahmin ediyordum oyunun coverından. Ama böyle çeşitli ve eğlenceli puzzleların olacağını tahmin edememiştim doğrusu. şunu demeliyim ki, bir adventure hayranı olarak bu oyundaki puzzlelar beni yeterince tatmin etti.

Dövüş kısmına gelince aslında bunun iki çeşidi var, bunlardan biri herhangi bir aksiyon oyununda görebileceğimiz türden, karşına çeşitli yaratıklar çıkar sen de bunları öldürürsün.

Diğeri ise daha çok gizlenmeye dayalı. Gizlice dolaşıp düşmanın zayıf noktasından vurarak düşmanı etkisiz hale getirmekten ibaret.

Image
    Image

Aslında oyunda daha bir çok şey daha var. Mesela hovercraftla yolculuk etme / savaşma, yarışlar... Ve hatta hovercraftı upgrade ettiğimizde uzaya bile çıkabiliyormuşuz. Açık konuşmak gerekirse daha oyunu bitiremedim, çünkü bu aralar bir oyunu 2-3 günden fazla oynayamıyorum (düşünün, Assassin's Creed II'yi bile zor bitirdim. Artık sonlara doğru "yeteer, bitsin artık!" demeye başlamıştım. Sırf hikaye için bitirdim, o derece!), ama bu da son zamanlarda bir sürü oyun oynadığım ve daha bir çok oyun incelemesiyle geri döneceğim anlamına geliyor! Bunların başında da Monkey Island: Revenge of LeChuck Special Edition çekmekte!

Buraya kadar okuduysanız eminim ki ikinci oyunun videolarını görmeye can atıyorsunuzdur. O halde sıradaki video sizin için gelsin!

şimdi başta oyun içi video dedim fakat izledikçe dumur oldum, çünkü fizik motoru, hele ki Jade'deki fizik ( Dil ) oyun içi görüntü olamayacak kadar iyi görünüyor. Tabii ki umarım videodaki gibidir ve Ubisoft bize bir Assassin's Creed, Mirror's Edge ve GTA karışımı bir oyun sunar!

http://www.youtube.com/watch?v=y6R6EN-soJ0

şu da teaser olmakta:

http://www.youtube.com/watch?v=vkCXE1l5MVI

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 1:52 pm Reply with quoteBack to top

oyun 5 yıldır yapım aşamasında ama hadi bakalım ne zaman çıkacak? gerçi ilk oyunundaki etkiyi bırakabilecek mi o da muamma. ilk oyunu 2 defa bitirmiştim, tüm yan görevleri ve öğeleri de toplayarak, hatta bir tanesi için sırf bir internet sitesine girmek gerekiyordu. Benim için gerçekten de özel bir oyundur, bu kadar tadında bir oyun daha oynamadım ben.
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 3:53 pm Reply with quoteBack to top

Beş kişiyle yapılıyormuş duyduğum kadarıyla. O yüzden biraz uzun sürecektir. Eski tadını vermez muhtemelen. Mesela lazer falan kullanmıyordu askerler eğer videoyu izlediysen. Kurşun kullanıyorlardı. O eski çocuksu görüntüsünü bırakmışlar. Ne yalan söyleyeyim bence daha güzel olmuş.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Mon Jul 26, 2010 4:09 pm Reply with quoteBack to top

İşte bence özgünlüğü oydu bu oyunun, daha klasik ve sert öğeler eklediklerinde daha fazla kişinin dikkatini çekecektir muhakkak ama ilk oyun kadar kült olabileceğini sanmıyorum açıkçası öyle oldu mu? Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum