Frp World Ana Menü
 • Frp World
  » Anasayfa
  » Forum
  » Anketler
  » Akademi
  » Kitap Tanıtımları
  » Haber Arşivi
  » Haber Gönderin
  » Makale Gönderin

 • Üyelere Özel

 • Kişisel
  » Hesabınız
  » Özel Mesajlar
  » Üye Listesi
  » Üye Arama
  » Siteden Çıkış

 • Site Bilgileri
  » Top10
  » Site Hakkında Yorumlarınız
  » İstatistikler
  » Destekleyen Siteler

 • Kullanıcı Menüsü
  Hoşgeldin, Diyar Gezgini
  Üye Adı
  Şifre
  (Kayıt Ol)
  Üyelik:
  Son Üye: OptomIqeg
  Bugün: 43
  Dün: 79
  Toplam: 84468

  Şu An Bağlı:
  Ziyaretçi: 1026
  Üye: 1
  Toplam: 1027

  Şu An Bağlı:
  01 : OptomIqeg

  FrpWorld.Com :: View topic - Dragon Age: Origins - Witch Hunt!
  Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

   Dragon Age: Origins - Witch Hunt! View next topic
  View previous topic
  Post new topicReply to topic
  Author Message
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Tue Aug 31, 2010 6:46 pm Reply with quoteBack to top

  Bu yazı hala Dragon Age'i oynayanlar için ufak miktarda spoiler içerebilir, ama genel olarak senaryo ile ilgili sürprizlerin yer almamasına dikkat edilmiştir... Yine de hiç bir şekilde bilgi kırıntısı almak istemiyorsanız devamını okumayın ya da okuyun hangi dlcleri almak istediğinize karar vermek için...

  Dragon Age evreni sadece tek oyunuyla sınırlı değildir, ek paket ve kısaca dlc diye bilinen içeriklerle de her zaman yeni maceralar eklenmeye devam etmektedir. Çncelikle çıkacak olan son dlcden önce çıkan tüm ek paket ve oyunu genişleten dlclerin içeriklerine bakalım.

  Ek Paketler

  - Awakening: Oyunu esas olarak devam ettiren ek pakettir. Archdemon'ın yenilmesinin ardından Denerim'in doğu kıyıları ve oradaki Vigil kalesi Grey Wardenlara verilir. Biz de oranın hem yöneticisi hem de kumandanı olarak şehrimizin sorunlarıyla ilgileniriz, mahkemelere çıkıp kim haklı bulmaya çalışır, kalemizi geliştiririz ve diplomasiyle uğraşırız. Yani Origins'de yaptıklarımızın sonuçlarını görme şansımız olur, bize halk "Hero of Ferelden" unvanını takar. Seçimlerimize göre dünyayı nasıl değiştirdiğimizi kendi gözlerimizle görürüz. Origins'deki yoldaşlarımızla karşılaşırız, bazıları yine yoldaşımız olur bazıları ise isteğe bağlı olarak bize yan görevler verirler. Bunun dışında oyunun esas konusu darkspawnların Archdemon yenildiği halde neden geri çekilmediğinin araştırılmasıdır, kendi iradeleriyle hareket eden darkspawnlar ortaya çıkmıştır ve darkspawnlar iki gruba ayrılmıştır: Biri Architest isimli gizemli bir darkspawn, diğeri de Mother diye bilinen bir broodmother.

  Origins'e eklenen dlcler

  Bu dlcler Origins oyunu içinde geçer ve aynı zamanda ek paket Awakening ile senaryoyu ilerleten dlcleri de seçimleriniz etkilemektedir.

  - Warden's Keep: Ferelden'den sürülmeden önce Sophie ismindeki ünlü bir Grey Warden'ın yönetiminde bir araya gelen Grey Warden'ların son kalesini keşfetme imkanı buluyoruz ve Grey Warden'ların yıllar önce neden sürüldüklerini öğreniyoruz. Bu kaleyi düşmanlardan temizledikten sonra bizim yeni üssümüz oluyor ve yeni tüccarlar da ekleniyordu. Aynı zamanda iki yeni özel yetenek öğrenme ve Grey Warden'ların muazzam zırhlarından bulma fırsatımız da oluyordu.

  - The Stone Prisoner: Honnleath isimli yeni bir kasaba ekleniyordu ve orada yaşayacağımız maceralar sonucunda Shale isimli bir golem yoldaşımız olabiliyordu. Kendine has sadece golemlere özgü yetenekleri ve sadece golemlerin kullanabileceği kristallerle oyuna renk katıyordu, aynı zamanda gizemli golemlerin geçmişleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamızı sağlıyordu. Deep Roads maceramızı bitirdiğimizde ise Shale sayesinde Cadash Thaig isminde yeni bir maden kasabasını keşfetme olanağı da buluyorduk.

  - Return of the Ostagar: Eksikliğini hissettiğimiz intikam duygusunu bu içerik sayesinde tatmin edebiliyorduk. Ostagar'a geri dönüp Kral Cailan'ın zırhını ve Duncan'ın kılıçlarını bulma, Loghain'in ihanetinin gerçek sebebini öğrenme fırsatımız oluyordu. Aynı zamanda oyunun başında köpek yoldaş edinme fırsatını kaçıranlar için tekrardan köpek yoldaş edinmeleri için yeni bir fırsat da doğuyordu.

  Ayrı maceralar

  Origins ve Awakening'de geliştirdiğiniz Warden karakterinizin ilgisinin olmadığı, başka karakterlerin baş rolde olduğu maceralar, ama bu maceraların sonunda elde ettiğiniz ödülleri Origins ve Awakening'deki karakterinize transfer edebiliyordunuz.

  - Darkspawn Chronicles: Denerim Kuşatması'nda bir darkspawn generali rolünü üstlenip Origins'deki yoldaşlarımızı tek tek öldürüp, Archdemon'ı kurtarma fırsatımız oluyordu. Tamamen alternatif bir gelecek olduğundan hiç bir şekilde esas oyunla bir bağlantısı bulunmamaktadır. Ama oyunun sonunda elde ettiğimiz Blightblood isimli bıçağı Origins ve Awakening'de kullanabiliyorduk, böylece bir darkspawn silahını kullanabilme şansımız oluyordu.

  - Leliana's Song: Origins'de yoldaşımız olan Leliana'nın başrolde yer aldığı bir macera ve aynı zamanda ilk kez baş roldeki karakterin de seslendirildiği bir Dragon Age macerası. (Dragon Age 2'de de ana karakter seslendirileceği için aynı zamanda bu bir deneme olarak da görülebilir.) Leliana'nın Origins öncesi neler yaptığını, kısaca geçmişini öğrenebildiğimiz ve gereken görevleri yerine getirebilirsek Origins'de Leliana'ya giydirebileceğiniz muhteşem bir zırha da sahip oluyorsunuz. Yani bir nevi bu sefer geçmişi oynayarak geleceği etkiliyorsunuz.

  Senaryoyu ilerleten dlcler

  Esas ilgilenilmesi gereken içerikler bunlar, çünkü Origins'de Archdemon'ı yendik, Awakening'de Architest ve Mother ile karşılaştık, bu olaylar bittikten sonra ana karakterimiz neler yaptı, kısaca senaryonun devamını öğrendiğimiz maceralar bunlar.

  - Golems of Amgarrak: Hero of Ferelden olarak ve Grey Warden'ların Ferelden'deki baş temsilcisi olarak golemler ile ilgili bir zamanlar araştırma yapılan ama artık terk edilmiş olan Amgarrark (cücelerin dilinde zafer demekmiş) isimli cüce şehrini ziyaret ediyoruz ve Harvester isimli yaratıklarla karşılaşıyoruz. (Kendileri Dragon Age 2'de sık karşılaşacağımız düşmanlar olacağı için bu yaratıkların kökenlerinin ne olduğunu merak etmek de fayda var.)

  - Witch Hunt: Dragon Age: Origins hikayesini bitiren ve Dragon Age 2 öncesi yayınlanacak son dlc olacağı açıklanan bu içerikte gizemler çözülecek. Morrigan tekrardan ortaya çıkacak ve beklenen kapışma gerçekleşiyor olacak. Esas düşman belki de her zaman Morrigan'dı, ne olursa olsun Origins'de kendisine nasıl veda ettiğimize bağlı olarak senaryonun ilerleyeceğini ve tüm Origins macerası (ek paket ve dlclerde yaptııklarımız da dahil olmak üzere) boyunca yaptığımız seçimlerin Dragon Age 2'yi etkileyeceğini biliyorum. Yani bu dlc ile Warden karakterini son kez oynayacağız ve belki de Morrigan'ın gelecek oyunlardaki kaderini biz belirleyeceğiz...

  Image

  Böylece ilk oyun bitiyor, artık Dragon Age 2'de görüşmek üzere...


  Last edited by catboy on Wed Sep 08, 2010 1:41 pm; edited 1 time in total
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Tue Sep 07, 2010 9:14 pm Reply with quoteBack to top

  Witch Hunt çıktı ve hemen oynadım. Dragon Age'in epilogue bölümü olarak da bilinen bu dlc'de neler oldu peki? Oyundan maksimum keyif almak ve bu bölümün sonuna geldiğinizde vay be ben neler yaşamışım demek için oyunun oynanış sırası Origins, Awakening, Golems of Amgarrak ve Witch Hunt'tır. (diğer dlcler ya Origins'in içinde geçen bölümlerdir ya da tamamen ayrı bir macerayı anlatır.)

  Witch Hunt'a başladığınız bundan önceki oynadıklarınız sizi peşi sıra takip etmekte, inanmıyorsanız çantanıza bakın, en son bıraktığınız şekilde duruyor olacak. Köpeğimiz de bizimle birlikte aynen devam ediyoruz.

  Archdemon'ı, Mother'ı, Harvester'ı öldürmüşüz, Ferelden'de başıboş dolaşan darkspawn sürüleri dışında hiç bir kötülük kalmamış, artık herkesçe tanınan bir Hero'yuz. Artık tüm amacımız Morrigan'ı bulmak! Bundan önce aranız nasılsa, aşık mıydınız, dost mu kalmıştınız, onu öldürmeye mi yemin etmiştiniz bu bölümde Morrigan ile aranızda yarım kalmış işleri tamamlayacaksınız.

  Flemeth'in evinde bir kadın görüldüğü söylentisi üzerine acaba bu kişi Morrigan mı diye yola çıkıyoruz köpeğimizle beraber ve bu süreçte tekrardan Ferelden haritasında oradan oraya gidiyoruz. Tower of Circle'dan Dragonbones Marshes'a kadar Origins ve Awakening'de dolaştığınız yerleri son bir defa daha Morrigan'ın izlerini takip etmek adına tekrar dolaşıyoruz. Ve böylece Origins'den beri süre gelen sırlar da açıklanıyor:

  - Dalish elf origin'inde keşfettiğiniz aynanın sırrı

  - Mage origin'inde keşfettiğiniz konuşan heykel

  - Golem Shale'in eskiden yaşadığı yer olan Cadash Thaig'in tarihi

  - Sandal ve babasına ne olduğu

  - Ve asıl büyük soru: Morrigan'ın planı ne? "Çocuk" nerede?

  Final sahnesinde Morrigan ile ilişkinize bağlı olarak onunla tekrardan karşılaşıyoruz ve Origins'den beri ana karakterimiz olan Warden'ın sonunu tayin etmiş oluyoruz aranızda geçen diyaloglara bağlı olarak.
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Wed Sep 08, 2010 12:54 am Reply with quoteBack to top

  Witch Hunt'ın ardından oyunun 3 farklı sonu mevcut:

  Spoiler:


  1- Morrigan ile beraber aynanın diğer tarafına geçip bilinmezliğe doğru yol alıyoruz. (Aşık sonu)

  2- Morrigan'ın tek başına aynadan gitmesine izin veriyoruz onunla vedalaşıp ve Grey Warden yaşamımıza geri dönüyoruz. (Sorumluluk sonu)

  3- Morrigan'ın kellesini elimize alıyoruz. (İntikam sonu)

  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  Androner
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jan 07, 2004
  Posts: 808
  Location: istanbul

  PostPosted: Wed Sep 08, 2010 4:35 am Reply with quoteBack to top

  Eline sağlık güzel yazmışsın da başına Spoiler ekleseydin keşke. oyunun sonunu öğrenmek istemeyen okumazdı böylece.

  _________________
  [img]http://images.quiz.wegame.com/production/personalities/34/badge.jpg[/img]
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Wed Sep 08, 2010 12:02 pm Reply with quoteBack to top

  eh zaten oyunun sonu için spoiler ekledim?
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  Androner
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jan 07, 2004
  Posts: 808
  Location: istanbul

  PostPosted: Wed Sep 08, 2010 12:19 pm Reply with quoteBack to top

  oyun derken tüm dragon age. Yani ilk oyunun (origins) sonunda bir sürü adamı (archdemon vsvs) öldürdüğümüzü bilmiyordum.

  _________________
  [img]http://images.quiz.wegame.com/production/personalities/34/badge.jpg[/img]
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Wed Sep 08, 2010 12:30 pm Reply with quoteBack to top

  Eh bu Dragon Age Origins'in epilogue bölümü olduğundan Dragon Age başlığında olsa neyse de Witch Hunt ile ilgili yerler dışındaki kısımları da spoiler içine alsam tüm yazdıklarımı spoiler içine almam gerekirdi Smile
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  Androner
  Kullanıcı
  Kullanıcı

  Joined: Jan 07, 2004
  Posts: 808
  Location: istanbul

  PostPosted: Wed Sep 08, 2010 12:49 pm Reply with quoteBack to top

  ben dragon age'e yeni başladım. bu başlığa göz atınca da her şeyi öğrenmiş oldum.
  başlığa ekleyebilirdin, origins'i bitirmeyenler için spoiler falan diye.
  tüm yazıyı spoiler'a almaya gerek yok tabii.
  çok mu önemli... değil tabii. sağlık olsun. eline sağlık güzel yazı olmuş. arkadaşın teki bana knights of the old republicde büyük bir spoiler vermişti, gene de oynayıp bitirmiştim Smile

  _________________
  [img]http://images.quiz.wegame.com/production/personalities/34/badge.jpg[/img]
  Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailMSN MessengerICQ Number
  catboy
  Site Yazarı
  Site Yazarı

  Joined: Jan 19, 2007
  Posts: 3268
  Location: Izmir

  PostPosted: Wed Sep 08, 2010 1:03 pm Reply with quoteBack to top

  Yok yok tabi haklısın, belki diğer oyunlarda öldürülen baş kötülerden bahsetmem belki spoilerlık bilgilerdi, ama sakın bırakayım deme dragon age'i çünkü kurgusuyla ilgili sürprizleri vermemeye dikkat ettim. Very Happy
  Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
  Alenthas
  Forum Yöneticisi

  Joined: Oct 04, 2007
  Posts: 2670
  Location: Innsmouth

  PostPosted: Wed Sep 08, 2010 1:11 pm Reply with quoteBack to top

  İlk postun başına kırmızı ve büyük harflerle spoilerlar nerede geçiyorsa yazarsan yeterli olacaktır (Origins, ya da hangi DLC'de geçiyorsa).

  _________________
  Image
  Back to top View user's profileSend private message
  Display posts from previous:      
  Post new topicReply to topic


   Jump to:     View next topic
  View previous topic
  You cannot post new topics in this forum
  You cannot reply to topics in this forum
  You cannot edit your posts in this forum
  You cannot delete your posts in this forum
  You cannot vote in polls in this forum


  Powered by phpBB © 2001 phpBB Group

  :: HalloweenV2 phpBB Theme Exclusive ::
   
  FRPWorld.Com ülkemizdeki fantezi edebiyatı ve frp sevenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir web sitesidir. 2003 yılında kurulmuş olan sitemiz kullanıcı ve yöneticilerimizin katkıları ile büyüyüp Türkiyenin en büyük frp sitelerinden birisi olmuştur. Galerisi, indirilecekler kısmı, akademisi, yazarları ile sitemiz tam bir frp hazinesidir. FRPWorld sizin de desteklerinizle böyle olmaya devam edecektir. FRP'nin doyumsuzca yaşandığı bu diyara hoş geldiniz.

  FRPWorld, yeni bir frp dünyası


  Sitede bulunan yazı, doküman ve diğer içerikler siteye ait olup başkaları tarafından kopyalanması, dağıtılması ya da ticari amaçla kullanılması yasaktır.
  Siteye yapmış olduğunuz katkılar frpworld.com'un olup bunları yayınlama ya da yayınlamama hakkı site yöneticilerine aittir.


  Sayfa Üretimi: 0.55 Saniye