Frp World Ana Menü
  • Frp World
    » Anasayfa
    » Forum
    » Anketler
    » Akademi
    » Kitap Tanıtımları
    » Haber Arşivi
    » Haber Gönderin
    » Makale Gönderin

• Üyelere Özel

• Kişisel
    » Hesabınız
    » Özel Mesajlar
    » Üye Listesi
    » Üye Arama
    » Siteden Çıkış

• Site Bilgileri
    » Top10
    » Site Hakkında Yorumlarınız
    » İstatistikler
    » Destekleyen Siteler

• Kullanıcı Menüsü
    Hoşgeldin, Diyar Gezgini
    Üye Adı
    Şifre
    (Kayıt Ol)
    Bugün: 21
    Dün: 23
    Toplam: 90350

Şu An Bağlı:
    Ziyaretçi: 1773
    Üye: 0
    Toplam: 1773

FrpWorld.Com :: View topic - Anti-Çtopya Hakkında
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Anti-Çtopya Hakkında View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Dec 25, 2010 10:18 pm Reply with quoteBack to top

Çok yakında... (dun dun dun)

Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image
    Image

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sat Dec 25, 2010 10:31 pm Reply with quoteBack to top

aaa sonunda geliyor mu bu öykün? bana bahsediyordun bir ara çizimlerini filan hep görmüştüm sonunda okuyacağız desene bu öykünü... Smile
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat Dec 25, 2010 10:51 pm Reply with quoteBack to top

Evet, sonunda yazmaya karar verdim. Aslında hala kararsızım, çünkü bu benim için çok önemli bir öykü. Romanlaştırmayı planlıyorum ve eğer elime yüzüme bulaştırmazsam çok tutacağına inanıyorum. Yani dünya çapında fanları olur demiyorum da en azından kültleşeceğine inanıyorum. Bakalım, umarım becerebilirim.

Site Admin
    Site Admin

PostPosted: Sun Dec 26, 2010 6:03 pm Reply with quoteBack to top

Valla ben bu tarz çizimleri çok seviyorum. Kendini öyle şahseser gibi göstermeye çalışmıyor neyse onu veriyor ve eğlenceli. Çykünün de öyle olabileceğine dair biz izlenime kapıldım. Merak uyandırıcı..

Bana biraz cyper-punk sünger bobumsu bir dünyayı çağrıştırdı Very Happy (Yanlış anlaşılma olmasın sünger bobu çok severim) Tipler oradaki tipleri andırıyor. O yüzden hoşuma gitti.

Merakla bekliyoruz...

Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sun Dec 26, 2010 6:32 pm Reply with quoteBack to top

Yanlış anlar mıyım yav, benim Süngerbob'lu nevresim takımım var (40 yaşıma gelsem de onunla yatarım, hani fanatiği değilim ama hoşuma gidiyor Very Happy ). Çzellikle Patrick favori karakterimdir. Amaç da öyle bir izlenim uyandırmaktı zaten. Tabii öyle bir şey yapmaya çalışmıyorum ama hiç bir ipucu da vermek istemediğimden bir şey söyleyemiyorum Smile Hoş, başlık aslında yeterince ipucu veriyor ama... Bugün de hiç yazamadım, aslında bugüne planlıyordum, heyecanlıyım malum. Bakalım bugüne tamamlamaya çalışacağım. Bir an önce yazıp düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum ama öyle acele edince de güzel olmuyor... Bakalım.

Site Yazarı
    Site Yazarı

PostPosted: Sun Dec 26, 2010 6:39 pm Reply with quoteBack to top

acelesi mi kalmış ben bu öykünü ya da inşallah romanın olur ileride neyse neredeyse bir buçuk senedir biliyorum artık yaz da bir şeyler okuyalım Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageVisit poster's website
    Possessed
    Site Ã?izeri

PostPosted: Mon Dec 27, 2010 6:26 am Reply with quoteBack to top

Efla wrote:
    Bana biraz cyper-punk sünger bobumsu bir dünyayı çağrıştırdı Very Happy

Hehe süper yorum Very Happy

Alenthas en azından konusunu veya temayı özet geçebilirdin buraya; öykü nerede geçtiği, herhangi bir karakterin özgeçmişi, öykünün zamanı vb.
    Resim paylaşman ise özellikle benim için çok hoş, devamını bekliyoruz.

Alenthas wrote:
    Yani dünya çapında fanları olur demiyorum da en azından kültleşeceğine inanıyorum.

Aslında benim de bir çalışmamın dünyaca ünlü olacağına kültleşmesini tercih ederim.

Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 27, 2010 8:40 am Reply with quoteBack to top

Kesinlikle katılıyorum. Herkesin bildiği bir şey olması yerine kültleşsin daha iyi. Eğer herkes okuyup sevmişse bir şeyleri yanlış yapmışım demektir.

Aslında anlatılacak bir şey yok, ilk bölümü okuyunca az çok nasıl bir şey yapmak istediğimi anlayacaksınız. Zaten günlük tarzı bir şey de tutacağım hikayeyi yazarken.

Çykü Alactrum adında küçük bir gezegende geçiyor. O kadar küçük bir gezegen ki 24 saat içerisinde Alactrum'u turlayabilirsin. Bütün hikaye burada geçmeyecek ama asıl konu Alactrum'un etrafında toplanacak. Çtopik bir yer burası. İnsanlar günde dört saat çalışıp dört saat uyuyorlar, geriye kalan işin hepsini robotlar hallediyor. İnsanlar da geriye kalan 16 saatini sosyalleşerek ve sanat icraa ederek geçiriyorlar. Ve sanat meslek ya da hobi değil, herkesin yaptığı, uyumak ya da yemek yemek gibi bir hale geliyor. Alactrum'un yönetimi ise filozof ve bilginlerden oluşuyor.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Dec 27, 2010 10:39 am Reply with quoteBack to top

24 satte dünyayı da turlayabilirsin... ama uçakla Smile

Küçük dünya deyince aklıma "küçük prens" geldi.

Yazılarla değil, çizimlerle aa fikri vermek benim de hoşuma gitti. Çtopya adı gezegenin işleyiş ve düzenini oldukça iyi açıklıyor.

Acaba bu tarz bir düzende insaların içindeki bir şeyin kaybolacağını mı düşünüyorsun, yoksa bu düzen ile insanların inanılmaz mutlu ve huzurlu olacağını mı?? Acaba o çocuk Çtopya'dan neden uzaklaşıyor uzay gemisiyle?? Merakımı cezbetti birden. Smile

Yoksa o çocuk robot mu??? Razz

Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Mon Dec 27, 2010 11:15 am Reply with quoteBack to top

Bunda arabayla işte Very Happy Hem de çok hızlı kullanmadan.

şimdi aslında konu başka olacak, onu da şimdi açıklamak istemiyorum çünkü hikayenin başlardaki havasını bozulabileceğini düşünüyorum. Çocuk aslında rokete binip Alactrum'dan ayrılmıyor, oraya geliyor. Ve bunu isteyerek de yapmıyor. Kendini bu gezegende buluyor ve olaylar gelişiyor işte Dil Ama tabii Alactrum'dan ayrıldığı da olacak.

Aslında ben de pek bilmiyorum neler olup bitecek, kafamda bir taslak var ama hep birlikte göreceğiz Smile

Site Ã?izeri

PostPosted: Mon Dec 27, 2010 11:41 am Reply with quoteBack to top

Alenthas wrote:
    Kesinlikle katılıyorum. Herkesin bildiği bir şey olması yerine kültleşsin daha iyi. Eğer herkes okuyup sevmişse bir şeyleri yanlış yapmışım demektir.

Oo, bir büyük laf daha Smile Doğru diyorsun aslında. Ama insan da hep sevilen iş yapmak ister, daha çok kişiye ulaşmak...

Darkgnome wrote:
    Yoksa o çocuk robot mu???

Bunu deyince aklıma Robin Williams'ın bir filmi geldi. Robot kendine biyonik parçalar takarak insana dönüşmeye çalışıyordu, en sonunda da robot gibi sonsuza dek yaşamaktansa insan gibi ölmeyi istiyordu. Güzel filmdi...

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum