Modules
  • Ana Sayfa
  • AvantGo
  • Downloads
  • FAQ
  • Feedback
  • Forums
  • Journal
  • Private Messages
  • Recommend Us
  • Search
  • Statistics
  • Stories Archive
  • Submit News
  • Surveys
  • Top 10
  • Topics
  • Web Links
  • Your Account

• Who's Online
    Şu an sitede, 2 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Languages
    Site Lisanını Seçin

FrpWorld.Com :: View topic - Prestij Sınıf
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Prestij Sınıf View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Sylvos
    SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Apr 11, 2006 12:20 am Reply with quoteBack to top

Bir Ranger, Barbar ya da SavaÅ?çı olsaydınız hangi prestij sınıfı seçerdiniz? (Bu sınıfı almanızdaki nedeni belirtiniz.)

Ve bir prestij sınıf almak bu sınıflar için ne kadar faydalıdır? GörüÅ?lerinizi belirtiniz..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sun Apr 16, 2006 10:01 pm Reply with quoteBack to top

listeyi dökeyim hemen D&D için yazıyorum

versiyon 3.5 için konuÅ?uyorum her Å?eyden önce savaÅ?çı (fighter) isen kesinlikle bir 'prestige class' almalısın çünkü D&D ne derse desin SavaÅ?çı kendi ayaklarının üzerinde durabilen bir karakter deÄ?il her ne taktik uygularsanız uygulayın iÅ?in sayısal kısmında oyun 'attack bonus' ve 'Damage' e bakar çünkü.

Fakat oynayıÅ? stilinize göre barbar veya ranger için 'prestige class' opsiyonelliÄ?ini muhafaza etmektedir.

tavsiye edeceÄ?im 'prestige class' ları listelersek; (hangi kitapta bulunduklarıyla birlikte)

1) Ghost faced killer (complete adventurer)
    2) Bear warrior (complete warrior)
    3) Frenzied berserker (complete warrior)
    4) Dervish (complete warrior)
    5) Ravager (complete warrior)
    6) Ronin (complete warrior)
    7) Tempest (complete adventurer)

versiyon 3 den

1) Iaıjutsu master (Oriental adventures)
    2) Sıngh rager (Oriental adventures)

tabi bunların yanında birde benim yaptıklarım var :schemes:

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 2:46 am Reply with quoteBack to top

Benim savaÅ?çı cüceler için tavsiye edebileceÄ?im tek bir class var ki bence en saÄ?lam fighter prestige clası Dwarwen Defender daÄ?,gibi,taÅ? gibi kaya gibi adam oluyon iÅ?te.
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteMSN Messenger
    AZaZ3L
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 4:32 am Reply with quoteBack to top

Ben weapon master alırdım,
    iki elimde de scimatar,critical range i 18-20x2 buna + dan improved critical aldıktan sonra weapon master dan gelen özelliklerle bu critical 13-20x3 tarzında biÅ?ey oluyor..çift kılıçla da critical verme Å?ansı epey yüksek...

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 08, 2006 11:07 pm Reply with quoteBack to top

Artık keen özellik ve imp. critical stack olmuyor. Yani maksimum 15-20 olabiliyor.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 09, 2006 4:11 am Reply with quoteBack to top

ki critical weapon master ın special abilitysi,keen özellik deÄ?il stack oluyor

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri Dec 15, 2006 6:40 am Reply with quoteBack to top

weapon master tabiikide ama 2nd editionda karakterim her zaman swashbuckler.

Back to top View user's profileSend private message
    Lixer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat Dec 16, 2006 5:29 am Reply with quoteBack to top

Azazel666 wrote:
    ki critical weapon master ın special abilitysi,keen özellik deÄ?il stack oluyor

Weapon master, Sword&Fist kitabından yani 3. edition`a ait bir prcs. Ayrıca Complete Warrior`da update edilmedi. Bu yüzden özellikleri 3.5 editiona uyarlarken bu tip eksiklikler çıkabilir ancak stack edilmesi 3.5 kurallarına göre geçersizdir aklınızda bulunsun.

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Sun Dec 17, 2006 5:49 pm Reply with quoteBack to top

Ayriyetten o special abilty günde belli bir sınırlama ile yapılabiliyordu yanlıÅ? hatırlamıyorsam..Yani elimde bir rapier varken level 15 bir adama günde 2 kere 12-20 critical atmam pek bana birÅ?ey kazandırmaz sanırım (1d6 lık silah..Rapier kullanan adamın sanırım strsi fazla olmaz)hem 12 + zar atması da oldukça zordur..Attık diyelim..Birde üzerine critic saldırıyı yiyip yememesi için zar atıyoruzda falanda filanda..Tamam onuda yaptık diyelim silah +3 olsa str 14 olsa
    1d6+5= 12-22 arası bir damage oluyor elimizde bunu da 3 kere baÅ?arılı olarak yapsak 36-66 arası bir damage vereceÄ?iz ki level 15 bir adama 36-66 damage de fazla koymaz..Bakarsınız bu eleman belki de oversized weapon ile elinde tuttuÄ?u (large) Battleaxeyi kafanıza geçirir (2d6+10 x3) 36-66 damageyi üzerinizde bulursunuz.. Smile.. Yani Weapon master den gelen 3 critical ın toplamı kadarını adam tek savuruÅ?ta yapabilir Smile ..

2.ci ayriyetten Very Happy Weaponmaster Fighterlardan çok Ki Strike ve benzeri haraketleri ile (Ki ayriyetten kural kitabında da yazdıgına göre ) Monklar için yapılmıÅ? bir prestige classtır..Fighter olarak bu prestigeden yararlanmanız için elinizdeki silahın en az masterwork olması gerekiyor Smile

Lixer yanlıÅ? biliyor olabilirim ama ben de Update edilmeyen classları 3 te olduÄ?u gibi 3.5 e geçirmemiz gerektiÄ?ini biliyordum..(3 editationda kaybolan skilleri çıkartarak tabii..)Ã?ünkü adamlar düzeltmeye gerek duymadıklarından bu classlara dokunmamıÅ?lar falan fillan.. Smile

Å?ahsımca Prestige sınıflar alsaydım Paladin ile baÅ?lar..Planar Champion/Knight of the Chalice ikilisini alarak giderdim Smile

AZaZ3L
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 2:53 am Reply with quoteBack to top

Å?imdi karakterimi Å?öyle anlatıyım level 6 da weapon master multiclass ı alıo ve level 7 weapon master(level 6 fighter/level 7 w.m.) olduÄ?unda çoÄ?u özelliÄ?i tamamlanmıÅ? oluo..benim bildiim 3 editionda belli bi sınırlamasıda yok bunun..13-20 bi critical wurma Å?ansı zor denilmiÅ? ama 18-20 bile ne kadar fark ediyor öle bi düÅ?ünün ve ayrıyetten critical ı x2 den x3 e yükseliyor..

silahın en az masterwork olmasının da problem olacaÄ?ını sanmıorum en azından level 7 bi warrior masterwork bi kılıca sahip olmakta zorluk çekmez..Bide Monk la weapon master ın alakayı anlayamadım tam olarak kensai nin de ki özellikleri war bildiÄ?im kadarıyla ama monk la bi alakası yok..

dmglarda ise bi roundda alınan featlerle 7 attack sahibi oluo arkadaÅ? zaten 13-20/x3 oluo yani her round attackınızda en az 1-2 kere büyük ihtimalle critical koyma Å?ansınız war..

eÄ?er dmgdan yakınıosanız ben tek el kullanırım diosanız, ben normal koyarkende iyi wurucam diosanız alın bi falchion...veya 15-20 de yeter bana diosanız bi scythe alın x4 critical Å?ansı x5 oluo criticallarda instant lar kaçınılmaz..

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 3:00 am Reply with quoteBack to top

Ben 3 edi kurallarına göre biliyorum bu karakteri..3.5 edition a göre yapılan bi deÄ?iÅ?iklik warsada bi bilgim yok belirtiyim istedim

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 3:04 am Reply with quoteBack to top

Kensai zaten weapon master diye geçiyor parantez içinde. Weapon Master denilen hinnet zaten bizim Drow Evlerinin silah ustaları ünvanı deÄ?il.
    Tabi bilgileri bir tazelemekte fayda var. Ayrıca monk ve weapon master alakası manastırdır ikiside ki kullanır.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 3:25 am Reply with quoteBack to top

Alakasını o yönden anlamadım demedim..Ä°kisinin de ki kullandıÄ?ını biliyorum ama ki kullanan herkes monk olcak die bi kural yok demek istedim.Ninjada kullanıo,kensai de weapon master da ve bir çoÄ?uda..Ki yi illa Monk la baÄ?daÅ?tırmak yanlıÅ? bana göre..

SeçilmiÅ? SavaÅ?çı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 3:54 am Reply with quoteBack to top

Tam hatırlamıyordum ama Å?imdi açıp bir bakma zahmetine iliÅ?tim..Ben hala düz fighter da daha güzel Å?eyler alınabilecek Å?eyler olduÄ?u kanaatindeyim..Sadece critical range ye güvenilmemeli..Zaten Critical rangeyi aÅ?sakda Critical Threat zarını atamadıktan sonra pek bir anlamı kalmıyor..Yani sonuçta level 11 13 bir fighteri zorlayan encounterlerin ac leri de bayaÄ?ı fazla yapılır..Hem maalesef 3th edition a göre olan bu kitapta 2x critical ı 3x yapan özellik yani Ä°ncreased Multiplier gün baÅ?ına sınırlı sayıda yapılabiliyor..Bu arada monk prestige classı derken yanlıÅ? ifade kullanmıÅ?ım benim hatam..Genelde Monklara hitap eden bir prestige class olarak hazırlanmıÅ? olsa gerek diye düÅ?ündüm..Ã?ünkü açıklamada Monkların bu Prestigeyi monkluklarını kaybetmeden multiclass halinde alabilecekleri yazıyordu..Ve özelliklerini açıp okudugumda monklara daha yatkın olduÄ?unu farkettim..

Ã?ünkü bir fighterin özellikleri Critical çekmekten fazla birÅ?eydir bence..Savunma..Saldırı..Taktiksel manevralar..Bir Sunder..Bir trip..Bir pin çekme..Disarm..Ki bunlar en basit taktiklerdir..Ama yinede ''Å?ahsımca..''Bunlar criticten daha garantili iÅ?lerdir arkadaÅ?lar..Ä°Å?i Å?ansa bırakmaz..Bu zarımda belki 13 üzeri atarım diyip te günlük Multiplier hakkınızı kullandırtıp ta sonradan hay be atamadım diyip sizi piÅ?man ettirtmez..Critic iÅ?i sakattır..Biliyorum NwN II gibi oyunlarda Weapon Master oldukça iÅ?inize yarıyacaktır ama esaslı bir oyunda ya keÅ?ke Å?öyle olsaydım silahı magical yapan özelliÄ?i vardı..Böyle olsaydım Magic resistancesi vardı dedirten olaylar oluyor..

Ã?zellikle o seviyedeki düÅ?manlarda Armor of Fortfication giydiklerini yada Ä°mmune to Critical olduklarını varsayabilirsek iÅ? çok zorlara gidiyor..

Bana göre bir Fighter her tür yaratık ve varlıkla baÅ?a çıkabilecek tarzda hazırlamalıdır kendisini..Bende bir ara critical kasmıÅ?tım..(1,5 sene önce 2 elde rapier..)Sonradan farkettimki critical ne kadar artsada iÅ? Å?ans iÅ?ine dönüyor..Ve HD m den büyük yada yakın undead-Ä°mmune to critic yaratık veya fortfication armorlu Å?ahsiyet kesiminde zorluklar yaÅ?ıyorum..Artık onun yerine birbirlerinin eksiklerini tamamlayan birkaç classı birleÅ?tirerek hem savelerimi yüksek tutuyorum hem damagemi arttırıyor,Ã?zerine resistanceler ve tactical featlerle düÅ?manı etkisiz hale getirmeyi kolaylaÅ?tırıyorum..

Å?ahsımca en güzel özelliÄ?i bu classın Ki Whirlwind olmuÅ?..Ki Critical da yerine göre güzel ancak kullanım alanı çok geniÅ? deÄ?il..EleÅ?tirdiÄ?im nokta bu idi..

Saygılarımla Buradan Weapon Master in yazıldıÄ?ı bölmü indirebilirsiniz..Sword&Fist ten çektim..
    http://www.gigeshare.com/preview/1d8afd81177gnaa7f17dc8n821gc6n17/

Last edited by Horcoel_Baator on Tue Dec 19, 2006 4:53 am; edited 1 time in total
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    AZaZ3L
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Dec 19, 2006 4:47 am Reply with quoteBack to top

Yok Horcoel ben limitsiz olarak biliorum kullanımlarını eÄ?er dediÄ?in gibi limitliyse bencede hiçbir iÅ?e yaramaz..Ve undeadler hakkında dediklerine de katılıorum..yinede onuda kılıçlara eklenen flaming,shock gibi enchantment larla giderilebiliyordu..EÄ?er dediÄ?in gibi günlük kullanımı sınırlı ise Weapon Master ın hiçbir avantajı yok bana göre,onun yerine Cleric/Barbarian/Frenzied Berserker ı tercih ederim.Saygılar..

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum