Modules
  • Ana Sayfa
  • AvantGo
  • Downloads
  • FAQ
  • Feedback
  • Forums
  • Journal
  • Private Messages
  • Recommend Us
  • Search
  • Statistics
  • Stories Archive
  • Submit News
  • Surveys
  • Top 10
  • Topics
  • Web Links
  • Your Account

• Who's Online
    Şu an sitede, 2 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Languages
    Site Lisanını Seçin

FrpWorld.Com :: View topic - En sevdiÄ?iniz sınıfı neden seviyorsunuz?
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

En sevdiÄ?iniz sınıfı neden seviyorsunuz? View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Illyra
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Fri May 23, 2008 8:30 pm Reply with quoteBack to top

Å?imdi iyice bir düÅ?ünün. en sevdiÄ?iniz sınıf nedir? peki neden bu sınıfı seviyorsunuz? oynattıÄ?ınız sınıf sadece en iyi oynattıÄ?ınız sınıfmı yoksa sadece (kötü veya iyi farketmez) eÄ?lenrek oynattıÄ?ınız sınıf mı? ırkta bu soruya dahil olabilir. hatta oyunla ilgili her Å?ey. böylece kendimizi ve birbirimizi sorgulayarak, küçük, hoÅ? ve seviyeli bir tartıÅ?ma baÅ?latabiliriz (tartıÅ?maları kötüleÅ?mediÄ?i sürece çok severim Smile ). üstüne de yorum ekleyebliriz. hatta yeni bir Å?eyler bile öÄ?renebiliriz.

mesela ben ( baÅ?lıÄ?ı ben açtıÄ?ım için kendimden örnek vermeliyim sanırım );
    en severek oynattıÄ?ım sınıf; scout, çünkü oynatmak benim için çok sade oluyor. özellikle gezgin tarzında depresif bir kiÅ?ilikse daha da eÄ?lenceli. kolay oluyor çünkü gerçek hayatta da yolları en iyi ezberleyen, hiç kaybolmayan ve eÄ?er kafile olarak gidiyorsak baÅ?ı çeken hep ben olurum.

en eÄ?lenerek oynattıÄ?ım sınıf; rogue, çünkü oyun içinde (ve sadece oyun içinde) ortlalıÄ?ı karıÅ?tırmak, karanlıktan çıkan gölge olmak, her Å?eyi biliyor olmak, gizemli olmak ve eÅ?yalarını zevkine çalıp diÄ?erlerini sinir etmek aslında pek eÄ?lenceli geliyor bana.

en iyi oynattıÄ?ım sınıf; knight, evet belki de en iyi oynattıÄ?ım sınıf knight ama sürekli bir amaca baÄ?lı kalarak oynatmak bir süre sonra sıkıcı gelebiliyor. yine de Å?övalyelerin büyüklüÄ?ü sanırım baÅ?ka pek az Å?eyde vardır.

en oynatmak istediÄ?im Å?ey; vampir avcısı, çünkü çok karizmatikler ve sadece düÅ?manlarını avlamak için bir insandan ziyade vampir gibi gündüz uyuyup gece yaÅ?aması, ve cesur olmaları bana çok çekici geliyor.

en sevdiÄ?im ırk; insan, çünkü insanlar her Å?eye kolay adapte oluyor ( fazladan feat ve skill leri söylemiyorum bile Evil or Very Mad )

ve en son olarak en sevdiÄ?im feat ; quick draw, çünkü silahları hemencicik ortaya çıkartıvermek fazla mı karizmatik ne Rolling Eyes

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 23, 2008 8:50 pm Reply with quoteBack to top

Benim oynattıgım karakterler genelde neÅ?eli, gülen ve iÅ?in icinde hep bi cinlik düsünen karakterler oluyor.Bu da sanırım en cok Rogue sınıfına uyuyor.Kendi iÅ?ime yarayacak bir sey varsa onu alıp geriye kalanları diger arkadaslarıma "Bunlarda saglam itemlar" diyerek onlara verip en iyi malı satarım genelde. Very Happy

en iyi oynadıgım sınıf: Rogue (Human veya Half-Elf)

Half Elf oynatmayıda severim fakat onlar biraz daha ice yönelik oldukları icin tam olarak istedigim karaktere uygun olmuyor.Mesela Illyra'nın dedigi gibi depresif bir karakter oynamayı secersem bu karakterin ırkı Half-Elf olur.

Grupta en eglenceli buldugum sınıf: (Dwarf Fighter)

Dwarfların konusma tarzları, hal ve hareketleri vs vs bana hep eglenceli gelmistir.Bir oyuna baslamadan önce Dwarf oynatan birisi olsun diye ümitle beklerim.

En berbat oynadıgım sınıf: Human Fighter (özellikle Human ise)

Mis gibi Barbarlar Cüceler dururken Melee savasta bir Human'ın sansını cok fazla görmüyorum.Zaten iyi de oynatamam.Human olmanın tek avantajı yakın dövüste sanırım biraz cevik olmaları.

Keske oynayabilsem dedigim ırk: Gnom

Bir türlü Gnomlarda gerekli olan neÅ?eyi oyuna yansıtamıyorum.Bir Human olarak yanısıtırım fakat Gnomların konusmaları herseyi farklı tabiki.Gnom oynatabilmeyi de isterdim

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 23, 2008 10:15 pm Reply with quoteBack to top

En severek oynattıÄ?ım sınıf arkadan grubuna yardım eden sınıf. (Ozan, büyücü(Transmuter), Artificier...) Ben daha çok ihtiyaç olduÄ?unda ortaya çıkan ve olayların gidiÅ?hattını deÄ?iÅ?tiren ancak diÄ?er zamanlar sadece arkadaÅ?larına destek olacak özelliklerle bezenmiÅ? her iÅ?ten anlayan ama hiç bir iÅ?in uzmanı olmayan tipleri seviyorum. Ancak her karkaterim de kesin bir üretim becerisi koyarım bu sebeple mucit tarzı karakterler benim favorim de diyebilirim.

En eÄ?lenerek oynattıÄ?ım sınıf Ozan. tek baÅ?ınaylen kesin bir kaçıÅ? yöntemi bulur. Bir gruptayken de kendine hep bir rol bulur. Ä°yileÅ?trir, saklanır, Å?arkı söyler, gıcık eder, ikna eder, zamanı geldiÄ?inde eline yayını alır cesurca savaÅ?ır. (Ne..? Ne kılıcı? O cesaret deÄ?il aptallık olur. Very Happy )

En iyi oynadıÄ?ım sınıf; Mucit. mucit olsunda ne olursa olsun oynatabiliyorum. Zaten kafam sürekli bunlara çalıÅ?ıyor. Ne yazıkki mucit diye bir sınıf yok ama siz ne demek istediÄ?imi anladınız.

En oynamak istediÄ?im Å?ey; Peri yada psiÅ?ik. Ne alaka diyeceksiniz açıklayayım. PsiÅ?ik o kadar acaip güçlerle ilgileniyorki kafayı yemiÅ? sürekli eÄ?lence felan gidip geliyor. E periler de zaten böyle. Karizma felan takmada oynayacan... oooh...

En çok oynamaktan zevk aldıÄ?ım ırk; Hepsi birbirinden güzel. Ama ali ırkları pek sevmiyorum. Yani gıcıÄ?ım ben elflere. Ama iÅ?e bakınki onları da diÄ?er ırklar kadar çok oynadım.

En sevdiÄ?im feat craft featleri. Onu yap bunu yap sonra baÅ?kalarına sat onlarda mutlu olsun sen de.

En berbat oynadıÄ?ım sınıf; Askerlerle ilgili her türlü sınıf. Paladin hele benden çıkmaz.

En sevdiÄ?im skill; Craft ve profession. Ã?ünkü karaktere kiÅ?iliÄ?ini en güzel kazandıran beceriler bunlar.

Bir oyunda en çok yapmak istediÄ?im Å?ey; Uçan bir alet yapıp bununla grubunu gezdirmek yada teleport without eror büyüsüne ulaÅ?ıp dünya turuna çıkma.

Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Fri May 23, 2008 11:59 pm Reply with quoteBack to top

En sevdiÄ?im sınıf:Bard, çünkü diÄ?er sınıflar sıkıcı geliyor (hakaret gibi olmasın da Very Happy ), yani bir Fighter, bir Barbar, bana hep tekdüze gelmiÅ?tir.Ya da Rogue, git kır kilidi, vur sırtına al çikolata.

Tabi bunlar benim düÅ?üncem.

Tabi sadece eÄ?lenceli diye deÄ?il.Hem büyücü, hem yarı-savaÅ?çı olması hoÅ?uma gidiyor, birden fazla seçeneÄ?e baÅ?vurulabiliyor.

Gruplarda bir Cleric kadar iÃ…?e yarayabilir.

Skill'leri bol.Ã?zellikleri bol.

En iyi oynattıÄ?ım sınıf:Büyücü Very Happy DeÄ?il tabi ki, Necros'un oynundaki büyücüm harikaydı Very Happy Bard en iyi oynattıÄ?ım olsa gerek.

En çok oynatmak istediÄ?im sınıf: DRAGON DÄ°SCÄ°PLE.Ã?ok istiyorum var ya, bir yarı-ejderle ilerlemek.Ã?ff

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 24, 2008 12:18 am Reply with quoteBack to top

.
    Benim için hiç farketmez. Bence hepsinin ayrı bir güzelliÄ?i, özelliÄ?i var. Mr. Green
    .
    Back to top View user's profileSend private message
    SacoKhan
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Sat May 24, 2008 8:22 pm Reply with quoteBack to top

En iyi bildiÄ?im Å?ey, bir sınıfa nasıl yenilik getirmem gerektiÄ?idir. Elimden geleni yaparım ilginç olsun diye. Irk farketmez hepsi olur, cüceler ve gnomlar zevklidir, hayvansal derecede iri ırklar da karizma gelir bana

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 24, 2008 8:38 pm Reply with quoteBack to top

En sevdiÄ?im sınıf: Büyücüler(Hokkabazlar deÄ?il)
    Bu sınıfı büyü yapabildikleri için, standartların üzerine çıkabildikleri, kafaları çalıÅ?tıÄ?ı, hırslı oldukları için seviyorum. Ayrıca devamlı bir keÅ?fetme isteÄ?i ile dolu olurlar, hep ararlar ve bu nedenle hiçbir zaman sıkılmazsınız.

Ayrıca güçlüdürler, karizmatiktirler, kötüdürler Evil or Very Mad Her büyücü kötüdür Razz Ä°yi görünenler sadece iyi rol yapıyodur. O kadar akıllı olup da bir kiÅ?i iyi kalamaz bence Rolling Eyes

En sevdiÄ?im ırk: Elfler. Uzun ömürlü olmaları en sevdiÄ?im özellikleri. Ayrıca çevik oluyorlar. Ama uzun ömür benim gibi büyücü oynatan bir kiÅ?i için en önemli özellik. Bir insan ömrüne yetmeyecek planlarım var. Genelde elf ömrü de yetmiyor, lich oluveriyorum ama yine de yaÅ?amak güzel. Ne kadar uzun yaÅ?arsa o kadar iyi kabilinden elfleri seçiyorum.

Beceri: Her türlü eÅ?ya yapma becerisini severim. Ã?zellikle yüzük ve silah.

En eÄ?lenerek oynattıÄ?ım karakter: Ruhban, hokkabaz buçukluk karakterim. Ankarada hayalistanın bir etkinliÄ?inde oynatmıÅ?tım. Kural bilmeyen bir dm ablamız bir oyunun kurallar olmadan da nasıl güzel bir Å?ekilde oynanıp oynatılabileceÄ?ini bize Å?ekil 1.a da gösterirken ben de diÄ?er oyuncu arkadaÅ?larımı, kendimi ve çevredeki insanları gülmekten iki büklüm etmekle meÅ?guldüm Razz OynattıÄ?ınız karakter ne kadar beÄ?enilirse o kadar seviyorsunuz onu.

En iyi oynadıÄ?ım sınıf: Büyücü. Ayrıca 4 lük zarı fena tutarım. Very Happy Lisede oynarken büyülü mermi gibi 4 lük zar gerektiren büyülerde 6 lık zar atmama razı olurlardı Very Happy (Emin deÄ?llim belki hiç böyle bir Å?ey olmamıÅ?tır ya da olmuÅ?tur. Ama çoook pis zar tutarım, her büyülü mermim tam güç vurur)

Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 31, 2008 2:28 am Reply with quoteBack to top

En sevdiÄ?im sınıf olarak rahipleri, paladinleri seçerdim. Bence bir tanrının kuyruÄ?u olmak çok hoÅ?, karizma yerlerde de olsa saÄ?lam bir inanan kitlesi sizi göklere çıkartabilir. Hem iyileÅ?tirirsiniz kahraman olursunuz Very Happy

En sevmediÄ?im sınıf ise büyücü, çok sıradan yani... Gidiyorsun, yan komuÅ?n olan büyücünün yaptıÄ?ı büyüleri yapıyorsun... Ama düzenbazlar mesela? Hiç öyle deÄ?iller. Ben saÄ?fdam atlarsam o Å?unu halleder derken...

En sık oynadıÄ?ım sınıf, büyücü yine. Eh, özellikle yaratıcılıÄ?a izin veren gözbaÄ?ı, efsunlama, tahavvül tarzı okullar çoık hoÅ?, iyi kullanıldıÄ?ında sıradan büyücü müyücü kalmaz.

En nefret ettiÄ?im ırk, elfler. Yani, uzun kulakları var diye kendilerini bir Å?ey mi sanacaklar? Saçma... Sonra bu prens mrens olanları öldüresim geliyor! Hayır yani kendini beÄ?enmeyen elfler de var da, ne bileyim... Hiç sevemedim Very Happy

En sevdiÄ?im ırkı bilenleriniz vardır: gnom! Yani, gerçekten bu kadar ciddiyetsiz olup bu kadar baÅ?arılı iÅ?lere imza atmaları inanılmaz Very Happy Ã?ok hoÅ?lar Very Happy
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 31, 2008 3:01 am Reply with quoteBack to top

Gnom oynatmıÅ?lıÄ?ım olmamasına raÄ?men, ben severim onları Very Happy

Bir de

En sevdiÄ?im sınıf olarak rahipleri, paladinleri seçerdim. Bence bir tanrının kuyruÄ?u olmak çok hoÅ?, karizma yerlerde de olsa saÄ?lam bir inanan kitlesi sizi göklere çıkartabilir.

demiÅ?sin de, Paladin en karizmatik sınıflardan Very Happy

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Lydronk
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 31, 2008 3:29 am Reply with quoteBack to top

E, tabii... Gün ıÅ?ıÄ?ını yansıtan zırhının altında kim kasrizmatik durmaz Razz Oradaki mesajım rahiplereydi. Hani 'ezik ezik' yıllarca tapınakta eÄ?itim görüyorlar ya, asosyal gibi... Razz
    Back to top View user's profileSend private messageMSN Messenger
    mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 31, 2008 6:35 am Reply with quoteBack to top

Fighter karakter oynatması yeni baÅ?layanlar için oldukça eskiler için de rahat...
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 31, 2008 7:03 am Reply with quoteBack to top

Benim ilk karakterim Half-Elf Fighter idi.Açıkçası çok zevkli olmasına raÄ?men, bir Bard ya da Monk oynattıÄ?ımda aldıÄ?ım zevki alamamıÅ?tım.

-Freddie Mercury
    mathius
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Sat May 31, 2008 7:34 am Reply with quoteBack to top

Bana da iyi rp yapıyorsun deÄ?ip monku elime koyur verdiler harbuki böyle kendi baÅ?ına buyruk hele TN veya CG veya CN karakter oynamayı daha çok severim...
    lightflarer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 04, 2008 5:51 am Reply with quoteBack to top

warrior kesinlikle en sevdiÄ?im sınıf çünkü savaÅ? alanını iyi ayarlamasıyla ve zekasını hızlı kullanmasıyla her türlü rakibi yenebilen ve belli seviyelerden sonra neredeyse öldürülmez olan karakterlere sahip bir sınıf. Farkındaysanız frp oyunlarında en çok talep gören sınıflardan biridir çünkü oynaması zevklidir ve en çelimsiz savaÅ?çı bile müthiÅ? cengaverlikler yapabilir.
    Tersyuz
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 04, 2008 6:26 am Reply with quoteBack to top

Lydronk wrote:
    E, tabii... Gün ıÅ?ıÄ?ını yansıtan zırhının altında kim kasrizmatik durmaz Razz Oradaki mesajım rahiplereydi. Hani 'ezik ezik' yıllarca tapınakta eÄ?itim görüyorlar ya, asosyal gibi... Razz

Pek sevilmesede genel kanıya göre rahipler 3.5 ed. en güçlü sınıfı. Pek ezik sayılmazlar. Very Happy

Con:26
    Pençe:
    Saldırı, +16/+16
    Hasar, 1d6+12
    Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum