Modules
  • Ana Sayfa
  • AvantGo
  • Downloads
  • FAQ
  • Feedback
  • Forums
  • Journal
  • Private Messages
  • Recommend Us
  • Search
  • Statistics
  • Stories Archive
  • Submit News
  • Surveys
  • Top 10
  • Topics
  • Web Links
  • Your Account

• Who's Online
    Şu an sitede, 2 ziyaretçi ve 0 üye bulunuyor.

Henüz üye değilseniz, Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Languages
    Site Lisanını Seçin

FrpWorld.Com :: View topic - Ä°sim
    Forum FAQ  |  Search  |  Memberlist  |  Usergroups   |  Register   |  Profile  |  Private Messages  |  Log in

Ã„°sim View next topic
    View previous topic
    Post new topicReply to topic
    Author Message
    Sercan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 10:59 pm Reply with quoteBack to top

Genelde takma isim olarak Nacres ismini kullanıyorum . Sizce nasıl bir isim Smile Yorumlarınızı bekliyorum ...
    Back to top View user's profileSend private message
    dwaxer
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 11:21 pm Reply with quoteBack to top

Pek iyi deÄ?il bence; Sercanus bile daha ihtiÅ?amlı durdu. Mr. Green
    Sercan
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Mon Jun 07, 2010 11:29 pm Reply with quoteBack to top

Bende isim arıyorum kendime ama adam gibi biÅ?i bulamadım ondan genelde hep Nacres i kullanırım Smile Ama güzel bi isim fikri gelirse aklınıza paylaÅ?ın Very Happy
    Darktimes
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 2:04 am Reply with quoteBack to top

Vallahi Nacres ultima oynadıÄ?ımdan mıdır nedir Necro'yu hatırlatıyor.(Bilmeyenler için bildiÄ?im kara büyücü Very Happy ) Bir de bir aralar buralarda Lord Necros vardı sanırım onu da anmıÅ? oldum böylece Smile

Yorumun dibine vurmak gerekirse;
    Nacres = Nacr + es (Ä°ngilizcedeki çoÄ?ul ekini önce bir ayırayım dedim)
    Geriye kalan kelime parçası olan "Nacr" ise aklıma Mehmet Ali Erbil'in oynadıÄ?ı "Kahpe Bizans" adlı filmindeki Nacarlar'ı getirdi Very Happy

Yani aslında yine çoÄ?ul oluyor bu mantıÄ?a göre, Nacr+es=Nacar+lar gibi Very Happy

Adam gibi nickname bulmak zor bu piyasada.Ben de üye olurken zırvalamıÅ?ım iÅ?te birÅ?eyler Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 3:39 am Reply with quoteBack to top

Ben arada Zephyrus'u kullanıyorum. Ha bir de oyunlarda NPC isimlendirirken settinge göre Osmanlıca sözlük, Latince sözlük ya da Divan-ü Lugati't Türk'ü karıÅ?tırıp anlam olarak karakteri tanımlayan bir kelime bulup, onu isim haline getiriyorum. Oyuncular bundan anlıyor mu? Yoo.

Ama anagramlar çok hoÅ? oluyor isim olarak. Lydronk da mesela Å?eyin anagramı... eee... Ryldonk'un. Evet.

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 4:12 am Reply with quoteBack to top

Yahu bu kadar dert etmeyin, bakın bana, isim bulmak konusunda tarihin görüp görebileceÄ?i en kıt insanım. Dostoyevski ve Tolstoy bile daha yaratıcıdır, Ahmakov gibi isimler bulabiliyorlar. Benim ise bütün her yerde 2 ismim vardır. YazdıÄ?ım Å?eylerde bile, hatta tek karakterle hikaye yazarım bu yüzden. Edmond (Monte Kristo Kontu'nun baÅ?karakteri, sen de bence böyle bir Å?ekilde bir kitap kahramanı seç yırt abi) ve Huor (ismimin Elfçe karÅ?ılıÄ?ı imiÅ? [adım Alperen])

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Alenthas
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 5:57 am Reply with quoteBack to top

Ä°sim bulma konusunda çok yaratıcı olduÄ?um söyleniyor ayıptır söylemesi Cool YarattıÄ?ım evrende 20'den fazla Å?ehir, 30'a yakın köy, bir düzine tanrı ve yine 30'a yaklaÅ?ık karakter ismi uydurmuÅ? biri olarak söylüyorum bunu Razz

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 6:03 am Reply with quoteBack to top

Quote:
    Ýsim bulma konusunda çok yaratýcý olduðum söyleniyor ayýptýr söylemesi Cool Yarattýðým evrende 20'den fazla þehir, 30'a yakýn köy, bir düzine tanrý ve yine 30'a yaklaþýk karakter ismi uydurmuþ biri olarak söylüyorum bunu Razz

Tamamen Å?ans eseri, bulduÄ?un isimlerin yarısının baÅ?ka bir dilde anlamlı bir sözcük olmasına hayranım ben en çok... KirasözleÅ?meleri... Very Happy

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 7:28 pm Reply with quoteBack to top

Lydronk wrote:
    Ben arada Zephyrus'u kullanıyorum. Ha bir de oyunlarda NPC isimlendirirken settinge göre Osmanlıca sözlük, Latince sözlük ya da Divan-ü Lugati't Türk'ü karıÅ?tırıp anlam olarak karakteri tanımlayan bir kelime bulup, onu isim haline getiriyorum. Oyuncular bundan anlıyor mu? Yoo.

Ama anagramlar çok hoÅ? oluyor isim olarak. Lydronk da mesela Å?eyin anagramı... eee... Ryldonk'un. Evet.

Ben de anagramlara baktım iÅ?te iki tane idare eder isim çıktı Nacres ve Cranes ben de Nacres i kullanmaya tercih ettim Smile
    Edmond
    Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 12:09 am Reply with quoteBack to top

Carsen bile daha hoÃ…?tur nacres'ten Razz

The reason we're successful, darling? My overall charisma, of course.

I never thought of myself as the leader. The most important person, perhaps.

-Freddie Mercury
    Back to top View user's profileSend private messageSend e-mailVisit poster's websiteYahoo MessengerMSN Messenger
    Walter
    Yönetici

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 3:12 am Reply with quoteBack to top

Kısa isim listesi, hazır isimlerden bahsedilmiÅ?, genel manada oluÅ?turduÄ?um isimlerden kısaca bahsedeyim

Gezegen

Fozkitialar

Kıta

Justisar, Lidertiar, Kimmeriar.

Ã?lke

Astgar, Galvor, Delenor, Asuka, Eoswoiv, Ravonian, Kebuda, Aikron, Gardiastecht, Darkon, Baal, Nimros

Ã…?ehir

Prolin, Ifcaindes, Daruf, Brohen, Galv, Forward, Von Kress, Von Tremnon, Orchist,Stihis, Krondor, Eorsnail, Drobog, Felian, Ariand, Sendar, Korian, Zaphir, Darkur,Zolknur, Toluyka, Å?adapal, Kurneron, Korwin, Bluemush, Hebolo, Wartline, Aresnail, Mar Toroch, Kuvark, Braht, Hrödük, Muldan, Asterhill, Kromka, Groll, Shard, Dest, Lineaar, Arestna, Å?ibben,

Kale,

Astergorh, Sibran, Rolvak, Zalhead, Bregan, Torin ,Vizdan, Nokfed, Horlos, Chosr, Telnor, Dreamborg, Wartgrad, Takuda, Eghorga, Forgitf, Forhord, Liambard, Blummberg, Haftaid, Grimmdourf

Köy- kasaba

Dubal, Duraqua, Baruq, Zoquas, Nedoran, Blöde ,Krob, Efdin, Actorf, Dunfaf, Eldro, Dekoda, Dilan, Meli, Tir, Zel, Akidas, Nakamu, Taverg, Bardqo Quense, Karsk, Diondes,
    Liam, Skaer, Faguesd, Gard, Safog, Garsder, Vaerk, Jaal,

CoÄ?rafi Ä°simler

Buzkesen Vadisi, Derin Vadi, Von Tremlorgard Vadisi, Kararık Vadi, Kayalıkkaya Vadisi, Del Vadisi, Rafvford Vadisi, Duegar Vadisi Vepriln Denizi, Takım Ada Denizi, Kuzey Buz Denizi Elofair Gölü, Zamd Gölü, Grounfd Gölü Grisel Nehri, Feais Ã?ayı, Nimorteth N. Egfal Nehri, Galvier Körfezi, Ording Körfezi, Kordun, Halbin, Darfsel, Fagurd, Nehirleri, Luna Tepeleri, On dört Yarım Tepe, Vard SırtlıÄ?ı Troll Kayaçları, Gar Dirth (Batı DaÄ?ları), Dar- Dirth (DoÄ?u DaÄ?ları) Mitharil DaÄ?ları, Darfgroad DaÄ?ları, Kadim DaÄ?lar, Karageçit DaÄ?ları, Sioenne Ormanı Olisen Ormanı, Karanlık Forward Ormanı, Ardedain Ormanı, Batıkanadı Ormanı, Sarkık Orman, Rcutuan Ovası

Karakter Ä°simleri

Tanrılar,

Kedfith, Nenyal, Korlak, Myrcid, Snaga, Toran, Choros, Aikroth

Ä°lkdoÄ?anlar

Elrohir, Endimiyon, Shark Snaga, Chot, Kahrun, Elwing , Rubingard Snaga, Are, Archiond

Roman Karekterleri

Robin Harwart, Wallace Greece, Brave Falcon, Kheldar Silken, Silvan Feındt March Soldert, Briayn Lörn, Arenella Dorian Brega, Jedsun Rolwest, Bellamy, Sibaran Von Der Gamors, Asiala, Nickoy Waldemer, John Joe Bigglaws (Namı deÄ?er Kıllı Joe), Ziagul Khalde, Geopro, Arfil, Grofil, Hansel Maid, Davis Marcahns, Alernan Torano, Silan Feındt, Kardiff Kardo, Zioenel Feındt, Mardukan, Simon Soldert, Chot Chuitchik, Hugh Corpean, Scart Corpean, Cirth Schalboat, Oscorb Harlin, Leornas, Clarine Feındt, Sydnyn Harwart, Walger Harwart, Danndand, Hartigan Rolwest, Ä°mran Rajikarrd, Bruno Boneball, Rubate TanrıyumruÄ?u, Dagnar Beyazkalkan, Mabiren Yücekılıç, Nido SavaÅ?çıÄ?lıÄ?ı, Dogate TanrıyumruÄ?u, Agothar, Eliasder, Muphasar, Armand, Arcthurs, Braun Jarik Kalabirilya, Juhinno Kalabirilya, Kordorch Feındt, Gloria Dargu, Feile, Van Khan Tuan, Turkas, Slang Residium, Anarion Harwart, Choros Chuitchik, Barok, gibi....

Aklıma gelen bir kaç roman karakterim ve Justiar Kıtasının isimleri, belki yardımcı olur isim seçmende.... Ben genelde Anagram yaparım Nickerim mesela

Walter, siyahlı adama saygı için bazen Retlaw olur ya da Greece , Brave Falcon adını da kullandıÄ?ım oldu Jedsun Rolwest'i de ama genelde Walter olarak bilinirim ya sevdiÄ?in bir karakter koy nickini, ya da hikayelerinden belkide anagaramdan bile oluÅ?turabilirisn

Kullanıcı
    Kullanıcı

PostPosted: Wed Jun 09, 2010 8:33 pm Reply with quoteBack to top

Ben de öyle düÅ?ündüm sevdiÄ?im bi karakterin ismini koyayım dedim önce mesela Raistlin gibi Smile ama sonra kendime özgü bir Å?ey bulsam daha iyi olur dedim en iyisi ben biraz daha düÅ?üniyim Very Happy
    Firble
    Forum Yöneticisi

PostPosted: Thu Jun 10, 2010 2:24 pm Reply with quoteBack to top

Her ismin kendine göre bir tınısı vardır, Nakres de bilmiyorum ilk baÅ?ta bana ne iyi ne de kötü geldi.

EÄ?er kendin isim koyacaksan, ismin arkasında sembolik bir anlam olursa belki daha iyi olabilir, bu anlam karakterinle ( oyundaki ya da gerçek yaÅ?amdaki, ya da ikisi birden ) ilgili ise daha da güzel olur.

Ama eÄ?er hikayelerden isim seçeceksen, sana tavsiyem ana karakterlerden çok figüran düzeyinde olanlara yönel... Bir defa ünlü bir tiyatrocudan esinlenerek bir söz edersem, küçük karakter yoktur hikayelerde... Ä°kincisi Raistlin, Frodo, Darth Vader gibi isimleri alan birçok kiÅ?i vardır, ama daha arka plandaki karakterleri aldıkça, o kararkter biraz daha senin karakterin olur, hikayede çok anlatılan bir karakter olmadıÄ?ı için eksiklerini tamamlar ve boÅ?luklarını da doldurursun aynı zamanda, bu anlamda da senin olur.

Açıkçası ben çoÄ?u zaman bu ylu izliyorum.

Post new topicReply to topic

Jump to:   

View next topic
    View previous topic
    You cannot post new topics in this forum
    You cannot reply to topics in this forum
    You cannot edit your posts in this forum
    You cannot delete your posts in this forum
    You cannot vote in polls in this forum